Mai világunkban, amikor annyi műanyag és természet idegen anyag vesz bennünket körül, fontos tudatosan is nyitni a természet felé. Például míg egy szabadban töltött erdőjárás a lelkünknek tesz jót, egy mesterséges anyagoktól mentes étrend az égészségünknek használ.
A téli, betegségekkel teli időszakokban is gondoljunk a természet adta, natúr gyógymódokra. A gyógyteák már évezredek óta szolgálják az ember egészségét. A legtöbb gyógynövény hatásosságát pedig azóta már tudományosan is igazolták.
Több olyan ismert és kevésbé ismert növény létezik, melyekből kiváló immunerősítő tea készíthető. A bodza, gyömbér, kamilla és a citromfű is antioxidáns és magas C-vitamin források. Emellett gyulladáscsökkentő, nyugtató hatással is bírnak. A gyógyteák fogyasztása természetesen nem csak betegségek esetén javasolt. Rendszeres rituálé keretében, kikapcsolódásként is érdemes inni őket az immunrendszer általános erősítésére.
You may also like
-
Miért drágábbak a vadon szedett gyógynövényekből készült teakeverékek?
-
Hogyan válhat a rugalmas munkaerő-biztosítás stratégiai versenyelőnnyé a gyártóiparban
-
A stratégiai tervezés és az operatív programozás szerepe a térségi fejlesztésekben
-
Tanulási zavarok felismerése és kezelése gyermekkorban
-
Az autogén tréning és az imaginatív technikák szerepe a modern stresszkezelésben
Miért drágábbak a vadon szedett gyógynövényekből készült teakeverékek?
Hogyan válhat a rugalmas munkaerő-biztosítás stratégiai versenyelőnnyé a gyártóiparban
A stratégiai tervezés és az operatív programozás szerepe a térségi fejlesztésekben 