Azt hinnénk, hogy egyre kevesebb olyan dolog van, amit még nem tudunk a növényekről, különösen a pandémia és a karantén időszakát követően, amikor mindenki afféle botanikusnak képezte ki magát az otthon töltött idő alatt.
Azonban most egészen meglepő felfedezést tettek a kutatók, ugyanis felfedezték a Föld legnagyobb növényét. A ma Cápa-öböl néven ismert területen, Ausztrália nyugati partjainál a tudósok felfedezték, hogy az emberi kéz által viszonylag zavartalanul hagyott mag a Föld legnagyobb növényévé nőtte ki magát, amely mintegy kétszáz négyzetkilométert beborít. Igen, ez egy egészen meglepő méretű növénynek tűnik, azonban úgy tűnik, hogy nagyon is lehetséges.
Ez a mag ráadásul nem éppen mai darab, ugyanis több mint 4500 évvel ezelőtt fészkelte be magát a térségbe. A faj – a Posidonia australis, más néven rostgömbfű vagy szalagfű – általában Ausztrália déli partvidékeinél fordul elő.
You may also like
-
A stratégiai tervezés és az operatív programozás szerepe a térségi fejlesztésekben
-
Tanulási zavarok felismerése és kezelése gyermekkorban
-
Az autogén tréning és az imaginatív technikák szerepe a modern stresszkezelésben
-
Hogyan válj magabiztossá a kamera előtt: tippek a sikeres médiaszerepléshez
-
A munkaerő-mobilitás új korszaka: HR-stratégiák és digitális toborzás 2025-ben
A stratégiai tervezés és az operatív programozás szerepe a térségi fejlesztésekben
Tanulási zavarok felismerése és kezelése gyermekkorban
Az autogén tréning és az imaginatív technikák szerepe a modern stresszkezelésben 